'

【世盃】全賽程+各組分析!至少兩組會爆冷?邊幾隊首名無懸念?

各大歐洲聯賽已經休戰,世盃氣氛全面進場!2022卡塔爾世界盃將於香港時間下周日深夜12:00開打,64場精彩大戰,決出最終王者冠軍!《一體》將分析各組形勢兼附上全賽程表,大家記得Bookmark我哋喇!

A組
卡塔爾、厄瓜多爾
塞內加爾、荷蘭

卡塔爾 VS 厄瓜多爾11/21(一)凌晨12:00
塞內加爾 VS 荷蘭11/22(二)凌晨12:00
卡塔爾 VS 塞內加爾11/25(五)晚上9:00
荷蘭 VS 厄瓜多爾11/26(六)凌晨12:00
厄瓜多爾 VS 塞內加爾11/29(二)晚上11:00
荷蘭 VS 卡塔爾11/29(二)晚上11:00

簡評:
史上最弱主辦國卡塔爾陪跑居多,方丈領軍嘅荷蘭,戰力唔使多介紹,前鋒線仲係迪比無疑削咗啲,不過要奪小組首名綽綽有餘。

厄瓜多爾於南美外圍賽獲第4,塞內加爾則於非洲外擊退黑馬埃及,而且一眾主力多數喺大聯賽搵食,有番咁上下,今次帶埋有傷嘅文尼出征穩定軍心,在情在理,都希望塞內加爾奪次名。

荷蘭回復勁旅風采。

B組
英格蘭、伊朗
美國、威爾斯

英格蘭 VS 伊朗 11/21(一)晚上9:00
美國 VS 威爾斯11/22(二)凌晨3:00
威爾斯 VS 伊朗11/25(五)晚上6:00
英格蘭 VS 美國11/26(六)凌晨3:00
伊朗 VS 美國11/30(三)凌晨3:00
威爾斯 VS 英格蘭 11/30(三)凌晨3:00

簡評:
政治味道極為濃厚嘅一組,撇除呢啲因素,「港人最愛」嘅英格蘭唔使問梗係戰力最強,佢哋嘅綜合身價,亦係32強中最高,修夫基功力係惹人質疑,不過要喺呢組奪得首名應該可以。

伊朗、威爾斯青黃不接,近年步入黃金一代嘅美國,預計可晉身16強。

生性啲啦你兩個!

C組
阿根廷、沙特阿拉伯
墨西哥、波蘭

阿根廷 VS 沙特阿拉伯11/22(二)晚上6:00
墨西哥 VS 波蘭11/23(三)凌晨12:00
波蘭 VS 沙特阿拉伯11/26(六)晚上9:00
阿根廷 VS 墨西哥11/27(日)凌晨3:00
波蘭 VS 阿根廷12/ 1(四)凌晨3:00
沙特阿拉伯 VS 墨西哥12/ 1(四)凌晨3:00

簡評:
呢組無論係感情因素定戰力因素,都係撐美斯撐阿根廷,首名冇走雞。

沙特喺亞洲區力壓日本以首名出線,當然唔嘢少,弊在班球員都係喺本土聯賽搵食,出到大場面相當蝕底,波蘭仍然只靠羅拔利雲度夫斯基單天保至尊,搞唔掂,反而墨西哥連續7屆殺入16強,真正專家,次名心水。

美斯最後一屆世盃。

D組
法國、丹麥
突尼西亞、澳洲

丹麥 VS 突尼西亞 11/22(二)晚上9:00
法國 VS 澳洲11/23(三)凌晨3:00
突尼西亞 VS 澳洲11/26(六)晚上6:00
法國 VS 丹麥11/27(日)凌晨12:00
突尼西亞 VS 法國11/30(三)晚上11:00
澳洲 VS 丹麥11/30(三)晚上11:00

簡評:
衛冕魔咒係勁,不過法國實力真係太誇張,之前最弱嘅中鋒位都有兩位大勇嘅老將賓施馬同基奧特任揀,出線應該冇問題嘅,不過首名其實可以試吓博丹麥。

丹麥艾歷臣、賀積查治弗到爆炸,今年兩鬥法國亦贏波,小組首名有3.1倍,超抵玩。澳洲唔入流,如果真係想再博冷啲,又或者信奉衛冕魔咒嘅,玩一、二名不妨吼丹麥、突尼西亞,20倍,OK啦!

丹麥具有挑戰冠軍嘅戰力。

E組
德國、西班牙
哥斯達黎加、日本

德國 VS 日本 11/23(三)晚上9:00
西班牙 VS 哥斯達黎加 11/24(四)凌晨12:00
日本 VS 哥斯達黎加11/27(日)晚上6:00
西班牙 VS 德國11/28(一)凌晨3:00
日本 VS 西班牙12/ 2(五)凌晨3:00
哥斯達黎加 VS 德國12/ 2(五)凌晨3:00

簡評:
呢組夠晒過癮咯,兩隊前世界冠軍狹路相逢,西班牙同德國今屆點兵都好新吓,實力真係不相伯仲。

反而日本陣容係近年最強嘅一屆,與其頭痛揀西班牙定德國首名,倒不如博一博日本仲好,哥斯達黎加喺中北美洲外圍賽都跌跌撞撞,可以不理。

日本近年水準突飛猛進。

F組
比利時、加拿大
摩洛哥、克羅地亞

摩洛哥 VS 克羅地亞11/23(三)晚上6:00
比利時 VS 加拿大11/24(四)凌晨3:00
比利時 VS 摩洛哥11/27(日)晚上9:00
克羅地亞 VS 加拿大 11/28(一)凌晨12:00
克羅地亞 VS 比利時12/ 1(四)晚上11:00
加拿大 VS 摩洛哥12/ 1(四)晚上11:00

簡評:
呢組可能係爆冷溫床,比利時除咗奇雲迪布尼,其餘主力狀態都好一般,而且年紀偏大,經過大半季同世盃密集賽程,甩轆都唔奇。

加拿大係進步神速,不過好多球員欠大賽經驗,克羅地亞青黃不接亦嚴重,反而摩洛哥年輕力壯,薛耶治更重新入伍,首名可以博吓冷,次名揀比利時。

薛耶治重返國家隊,摩洛哥戰力獲提升。

G組
巴西、瑞士
塞爾維亞、喀麥隆

瑞士 VS 喀麥隆11/24(四)晚上6:00
巴西 VS 塞爾維亞11/25(五)凌晨3:00
喀麥隆 VS 塞爾維亞 11/28(一)晚上6:00
巴西 VS 瑞士11/29(二)凌晨12:00
塞爾維亞 VS 瑞士12/ 3(六)凌晨3:00
喀麥隆 VS 巴西12/ 3(六)凌晨3:00

簡評:
又係呢三隊熟口熟面,巴西、塞爾維亞同瑞士再次同組,上屆小組首名係巴西、次名瑞士。

今屆巴西公佈名單後,齋睇人腳,莫講話小組首名,隨時冠軍都拎到,首名冇得拗頸,反而次名今次可以諗吓塞爾維亞,米祖域同華荷域兩大神鋒合作,攻力比瑞士可靠。喀麥隆上屆未能入圍,再對上兩屆分組賽6戰全敗,靠唔住。

巴西大超班。

H組
葡萄牙、烏拉圭
南韓、加納

烏拉圭 VS 南韓11/24(四)晚上9:00
葡萄牙 VS 加納11/25(五)凌晨12:00
南韓 VS 加納11/28(一)晚上9:00
葡萄牙 VS 烏拉圭 11/29(二)凌晨3:00
南韓 VS 葡萄牙12/ 2(五)晚上11:00
加納 VS 烏拉圭12/ 2(五)晚上11:00

簡評:
真正亡之組,4隊都有出線嘅實力,南韓有孫仔、金玫哉一前一後,烏拉圭三大神箭齊發、加多個賓坦古亞,夠晒惡。

葡萄牙就唔使多介紹,直頭係明星隊咁款,加納相對較削,不過陣中好多實而不華嘅球員,睇完首輪先出手較為穩陣,如果想事前玩過關,唯有信名牌,揀葡萄牙、烏拉圭先。

葡萄牙靠晒呢對曼聯孖寶

16強:

A組首名 VS B組次名12/ 3(六)晚上11:00
C組首名 VS D組次名12/ 4(日)凌晨3:00
E組首名 VS F組次名12/ 5(一)晚上11:00
G組首名 VS H組次名12/ 6(二)凌晨3:00
B組首名 VS A組次名12/ 5(一)凌晨3:00
D組首名 VS C組次名12/ 4(日)晚上11:00
F組首名 VS E組次名12/ 6(二)晚上11:00
H組首名 VS G組次名12/ 7(三)凌晨3:00

8強:

12/ 9(五)晚上11:00
12/10(六)凌晨3:00
12/10(六)晚上11:00
12/11(日)凌晨3:00

4強:

12/14(三)凌晨3:00
12/15(四)凌晨3:00

季軍戰:

12/17(六)晚上11:00

決賽:

12/18(日)晚上11:00